Günübirlik Gezilecek Yerler

İş hayatından sıkılan, farklı yerler keşfetmek isteyen, şehrin kaosundan sıkılanların az da olsa nefes almak için en ihtiyaç duydukları şey hafta sonu tatilleridir. Günübirlik gezilerin tatlı bir yorgunluğu olsa da aynı zamanda insanların ufkunu açan, bir süreliğine de olsa yaşamına ara verip güzel vakitler geçirmesini sağlayan bir yanı vardır.  Eğer siz de haftanın yorgunluğunu bir nebze olsun üzerinizden atmak istiyorsanız sizin için çok güzel önerilerimiz olacak. İşte günübirlik gezilerin en keyifli geçeceği yerler:

Maşukiye

Kocaeli-Sakarya arasında yer alan Maşukiye adeta cenneti anımsatıyor. Yemyeşil bir alanıyla, gürül gürül akan şelalesiyle sizi hayran bırakacak ve gününüzü aydınlatacaktır. Bu doğa harikası yerde sevdiklerinizle beraber muhteşem bir doğa gezisi gerçekleştirebilirsiniz.

Ağva

İstanbul’un şehir kalabalığından uzaklaşmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olabilir. Üstelik 3 saat bir yolculuktan sonra ulaşabileceğiniz Ağva’da nehir kenarında bulunan restoranlarda güzel yemekler yiyebilir, manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Manzaranın büyüsüne kapılıp gitmek istemeyenler için ise konaklama imkânları mevcut. Sizin için yorucu geçen bir haftaya ilaç gibi gelecek bir gezi olabilir.

Trilye

Bursa’ya bağlı bir sahil kasabında yer alan Trilye günübirlik seyahatiniz için çok güzel bir nokta olabilir. Televizyon dizilerinden de aşina olduğumuz bu kasabanın güzel sokaklarında gezmek, manzara eşliğinde balık yemek bütün haftanın yorgunluğunu attırabilir.

Beypazarı

Ankara’nın yakınlarında bulunan Beypazarı günübirlik seyahatler için iyi bir alternatiftir. Burada meşhur Beypazarı evlerini ziyaret edebilir, yerel esnafın el yapımı eşyalarından kendinize veya sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz. Buraya kadar gelmişken Beypazarı kurusunu da yemeden geçmemenizi tavsiye ederiz.

Eskişehir

Çok detaylı bir kültür turu aramıyorsanız eğer Eskişehir’i bir günde gezebilirsiniz.  Üstelik Konya, İstanbul ve Ankara arası yüksek hızlı tren hatlarıyla çok kolay ulaşım sağlanabilecek bir konumda yer alıyor.  Eskişehir’in sazova parkına gidebilir, odunpazarı sokaklarında gezinebilir, balmumu heykeller müzesi ve lüle taşı müzesini ziyaret edebilir, son olarak ise porsuk çayında oturup çayınızı kahvenizi içerken dinlenebilirsiniz.  Böylelikle gününüzü dolu dolu geçirebilirsiniz. Eskişehir’e uğramışken çiğ börek yemeden dönmemenizi tavsiye ederiz.